Kastelli uus majade valik. Veistos

2020. aastakümne elamuehituses on puhumas uued tuuled. Aastatuhande alguse külma valge modernse arhitektuurse stiili asemele on järjest enam lisandumas sooje toone, selgelt eristuvaid detaile ja romantikale viitavaid uusi lahendusi.

Timlin Oy arhitektuuribüroo, SAFA( Soome arhitektide liit) arhitekt Eevamaria Timlin on projekteerinud maja, kus skandinaaviapärane graafilisus on ühendatud soomlaste poolt armastatud kodususega ning praktilise ruumilahendusega.

Veistos on uus majade sari kaasaegsetele väikestele kruntidele

Tõmbekeskuste krundid on tihti väikesed, aktiivses ehitamise piirkonnas ja majad üksteisele lähestikku. Ka linnakeskkonnas elavad inimesed väärtustavad looduslähedust ja oma privaatsust. On soov samaaegselt mahutuda kitsamale krundile kaitstuna põhjakaarest kõrvalkrundist ning ühildada olmeruumid õuealaga. Edela- ja läänekaarde paigutatud terrassidele ja neile avanevatele olmeruumidele soovitakse võimalikult palju arvarust ja valgusküllasust.

Praktiline ruumilahendus

Tiheasustusega linnapiirkonnad tähendavad majade ruumilahenduses ka praktilist ruumide planeeringut, kus on arvestatud maja ühes küljes tuletõkke tsooniga, mis on ehitatud võimalikult krundipiiri lähedale. Ruumide jaotuses on arvestatud majaehitajate soovidest tulenevatele ettepanekutega. Peasissepääsust avaneb vaade läbi maja, olmeruumid ja köök on maja süda. Praktiline lahendus ei tähenda loobumist elutoa avarusest või majandusruumi mahutavusest. Kõikide ruumide hea mööblipaigutamise võimalus on hoolsalt läbi mõeldud.

Kaunis välimus

Kitsad, selgete akna- ja ukseavadega Veistos sarja mudelid vastavad kaasaegsetele muutuvatele vajadustele ühe- ja kahekordsete kodudena. Sissepääsud ja terrassid on süvistatud maja põhikatuse alla. Terrasside ja katusealustega rõhutamisega on loodud hoonetele selgepiirilist ilmekust.

Veistos

  • 4 uudismudelit
  • sobib kitsastele kruntidele
  • paindlik välisvoodri valik
  • ühe – ja kahekordsed
  • 3-4 magamistuba
  • ilmekas arhitektuur
  • praktiline ruumilahendus
  • muudatuste paindlikkus

Tutvu majadega: